Україна має перемогти у війні з Росією і отримати для цього все необхідне, – генерал Дуглас Люте

Сполучені Штати Америки мають надати Україні достатню військову допомогу, щоб Україна не тільки не програла, але й перемогла у війні з Росією.

Про це заявив посол США при НАТО у 2013-17 роках Генерал Дуглас Люте під час спеціальної події Київського безпекового форуму, заснованого Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».

Він зазначив, що відповідна вимога міститься у зверненні Атлантичної Ради до Президента США про вступ України до НАТО, яка була презентована на КБФ.

“Цей документ включає дві досить амбіційні рекомендації для саміту НАТО, який відбудеться через 9 місяців у Вашингтоні. Перша і головна рекомендація полягає в тому, що ми маємо надати Україні те, чого вона потребує аби перемогти у війні”, – наголосив Дуглас Люте.

Він пояснив, що ініціатори звернення пропонують змінити підхід до надання військової підтримки Україні.

“Тут є якісні, кількісні і часові вимоги щодо надання зброї. За всіма цими трьома критеріями ми поки що не допрацьовуємо до того, що необхідно для ведення військових дій Україною. Ми дали Україні достатньо, щоб не програти у цій війні, але недостатньо, щоб перемогти. Маємо змінити цю динаміку і надати Україні у повній мірі те, чого вона потребує”, – наголосив генерал.

Дуглас Люте переконаний, що наразі процедура надання військової допомоги занадто сповільнена і забюрократизована: “на кожній ітерації військової допомоги ця допомога надходить запізно, і українці платять за це ціну”.

Також ініціатори звернення вважають за необхідне зняти обмеження для використання зброї українською стороною і дозволити завдавати ударів по всім місцям, з яких росіяни завдають ударів по Україні, включаючи авіаційні і військово-морські бази на території Росії.

Реклама

Залишити коментар