Атлантична рада і понад 40 експертів закликають Байдена розпочати процес вступу України до НАТО

На саміті НАТО у Вашингтоні, який відбудеться наступного року, мають бути ухвалені рішення, які пришвидшать вступ України до НАТО.

Про це сказав директор Центру Євразії Атлантичної Ради, посол США в Україні у 2003-06 роках Джон Гербст під час спеціальної події Київського безпекового форуму, де було презентовано звернення Атлантичної Ради до Президента США про вступ України до НАТО.

За його словами, створення цього документу пов’язане з липневим самітом НАТО у Вільнюсі, оскільки багато хто був розчарований його результатами.

“Тому ми створили групу експертів, фахівців, колишніх високопоставлених посадовців, аби вирішити, що можна зробити, аби пришвидшити вступ України до НАТО через Вашингтонський саміт, який відбудеться наступного року”, – сказав Гербст.

Він зазначив, що до цієї групи увійшли дуже поважні фахівці, які обіймали високі посади: колишні посли, дипломати, очільники військових структур у Європі.

“Наша підтримка – це не філантропія, а розумна інвестиція і захист американських інтересів. І ми закликаємо рішуче і однозначно виступити щодо цієї загрози. Якби Путін переміг Україну – а цього не буде, поки Америка підтримує Україну – він би напав на Польщу, країни Балтії, і вартість цієї агресії для США і НАТО була б вищою, ніж поточна допомога Україні”, – сказав Джон Гербст.

“Відтак ми потребуємо рішучого кроку до членства України в НАТО, який потрібно зробити на саміті у Вашингтоні”, – резюмував директор Центру Євразії Атлантичної Ради.

Київський Безпековий Форум, заснований Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну», – головна платформа нашої держави для обговорення проблем війни і миру, національної і світової безпеки.

Реклама

Залишити коментар