В Україні запустили електронну систему рибного господарства

В Україні запустили Єдину державну електронну систему управління галуззю рибного господарства — «єРибу», — яка має зробити галузь прозорою та підзвітною.

Про це повідомило Міністерство цифрової трансформації.

Зараз в е-системі доступний перший інструмент — декларування права на промислове рибальство. Під час дії експериментального проєкту подавати декларації можна щороку до 1 листопада через е-систему за посиланням — https://efish.gov.ua/, а із часом — на порталі «Дія». 

В уряді вважають, що створення е-системи управління галуззю рибного господарства змінить підхід до формування ринку, взаємодії представників галузі та органів влади, усуне корупцію та виведе рибне господарство з тіні.

“За підрахунками експертів, тіньовий ринок промисловості становив 850 млн грн щорічно, а тіньове рибальство — 60% ринку. Тобто більша частина рибного продовольства на ринку була незаконною, непідзвітною та нерегульованою”, — йдеться у повідомленні Мінцифри.

Незабаром через «єРибу» буде доступне декларування права на дослідний вилов. Також можна буде отримати дозвіл на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їхніх частинах) для промислового рибальства, дослідного вилову.

Отримати послуги можна буде онлайн, дозвіл видаватиметься автоматично протягом двох днів. 

Реклама

Залишити коментар