Зеленський увів у дію рішення РНБО про організацію захисту об’єктів критичної інфраструктури

Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 17 жовтня 2023 року “Про організацію захисту та забезпечення безпеки функціонування об’єктів критичної інфраструктури та енергетики України в умовах ведення воєнних дій”.

Відповідний указ оприлюднено на сайті РНБО та офіційного інтернет-представництва президента.

Указ від 17 жовтня 2023 року набирає чинності з дня його опублікування.

Згідно з рішенням РНБО, Кабінет Міністрів має забезпечити в 10-денний строк:

  • виконання робіт і заходів із належного інженерного та фізичного захисту об’єктів критичної інфраструктури,
  • збільшення кількості та посилення обороноздатності вогневих груп зі складу ЗСУ та Нацгвардії України, які здійснюють протиповітряне прикриття, охорону й оборону об’єктів критичної інфраструктури.
  • створення операторами критичної інфраструктури на відповідних об’єктах умов щодо захисту персоналу та здійснення евакуаційних заходів у разі виникнення надзвичайних ситуацій,
  • створення резервів обладнання й запасних частин для своєчасного відновлення пошкоджених об’єктів,
  • створення страхового фонду документації на унікальне обладнання та архівування критичних баз даних.

Крім того, уряду наказано затвердити в тримісячний строк план заходів з відновлення об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору, що були зруйновані та/або пошкоджені внаслідок збройної агресії Російської Федерації, і визначити джерела фінансування цього плану.

Кабмін також зобов’язаний розробити й затвердити у 2023 році з визначенням джерел фінансування 

  • план енергетичної стійкості України, який передбачатиме заходи щодо системного моніторингу та аналізу загроз енергетичній інфраструктурі, 
  • вимоги щодо забезпечення безпеки та стійкості енергетичної інфраструктури,
  • вимоги до альтернативного енергозабезпечення об’єктів критичної інфраструктури, які забезпечують надання життєво важливих послуг, насамперед шляхом формування децентралізованих енергетичних систем на базі малих систем розподілу.

“Кабінету Міністрів України разом із Генеральним штабом Збройних сил України: здійснювати моніторинг ситуації на об’єктах критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору з метою актуалізації переліку об’єктів критичної інфраструктури, які потребують першочергового протиповітряного прикриття”, – йдеться в рішенні РНБО.

Уряд спільно з Генштабом зобов’язаний вжити в 10-денний строк заходів щодо посилення бойової спроможності мобільних вогневих груп зі складу ЗСУ та Нацгвардії України, які здійснюють протиповітряне прикриття, охорону та оборону об’єктів критичної інфраструктури.

Реклама

Залишити коментар