Зеленський обговорив із Макроном зміцнення ППО та військово-морського потенціалу України

Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Франції Еммануелем Макроном.

Про це йдеться на сайті глави держави.

Зеленський подякував Макрону за всебічну підтримку України з боку Франції, зокрема за нещодавній пакет оборонної допомоги.

“Важливо, що всі наші домовленості щодо посилення оборонної підтримки з боку Франції виконуються. Дуже ціную це”, – наголосив він.

Лідери обговорили ситуацію на полі бою та найнагальніші потреби українських захисників, насамперед щодо посилення протиповітряної оборони, стосовно далекобійної зброї та збільшення морських спроможностей України. Також відбувся обмін думками щодо функціонування «зернового коридору» і шляхів посилення його захисту.

У контексті обговорення співпраці України з ЄС Зеленський і Макрон торкнулися питань подальшої макрофінансової підтримки нашої країни, зокрема з використанням нового фінансового інструменту Ukraine Facility. Глава Української держави відзначив важливість ухвалення рішення про започаткування переговорів про вступ України до Євросоюзу.

Окрему увагу було приділено подальшим крокам із реалізації Української формули миру. Зеленський поінформував про підготовку наступної зустрічі на рівні радників із національної безпеки та зовнішньополітичних радників лідерів держав.

Президенти України та Франції також обмінялися думками щодо розвитку ситуації на Близькому Сході. Лідери наголосили на важливості захисту мирного населення та неприпустимості ескалації безпекової ситуації в регіоні.

Реклама

Залишити коментар