Чоловіки, які незаконно перетнули кордон, не уникнуть відповідальності — ДПСУ

У Державній прикордонній службі наголосили, що військовозобов’язані, які незаконно перетнули кордон, не уникнуть відповідальності за порушення після повернення в Україну.

Про це заявив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко в етері телемаратону.

За його словами, деякі військовозобов’язані знаходять способи перетнути незаконно кордон поза межами пунктів пропуску.

“Якщо хтось у незаконний спосіб перетнув державний кордон, надалі, коли вони повертатимуться, то будуть притягнуті до відповідальності. Це не означає, що якщо людина здійснила таке порушення, вона уникне покарання”, — наголосив Демченко.

На початку вересня Демченко в етері телемаратону казав, що в середньому за добу прикордонники затримують від 20 до 30 порушників, які в незаконний спосіб намагаються перетнути кордон. Насамперед ідеться про чоловіків-громадян України віком від 18 до 60 років.

У ДПСУ також додали, що у вересні потік людей, які перетинали кордон, трохи зменшився порівняно із серпнем, однак, як і раніше, він залишається на високому рівні.

На час воєнного стану чоловікам 18–60 років заборонено виїжджати з України. Водночас є і винятки, наприклад, виїхати можуть чоловіки, які самостійно виховують дитину або дітей до 18 років. Окрім того, згідно з постановою уряду, право на виїзд мають:

  • водії, які перевозять медичний вантаж, гумдопомогу чи вантаж на потреби ЗСУ;
  • далекобійники на фурах, які мають ліцензії на міжнародні перевезення вантажів та пасажирів;
  • залізничники, які забезпечують функціонування та безперебійну роботу залізниці;
  • спортсмени, тренери, спортивні судді та інші профільні фахівці, які беруть участь у міжнародних змаганнях, готуються до них або забезпечують їхнє проведення;
  • чоловіки, яким дозволено виїзд за кордон за станом здоров’я чи за сімейними обставинами.

У серпні Кабінет Міністрів також зняв обмеження на перетин кордону для військовозобов’язаних, чиї рідні загинули або пропали безвісти під час участі в антитерористичній операції, якщо вони не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

Реклама

Залишити коментар