Україна отримає від США $522 млн на зміцнення енергетичної системи

Уряди України й США підписали спільний меморандум про співпрацю у сфері зміцнення енергетичної системи України. Для цього Штати виділили $522 млн

Про це повідомила пані посол США в Україні Бріджит Брінк.

“Наша нова енергетична угода з Україною включає $522 млн на зміцнення енергосистеми, прискорення євроінтеграції та покращення корпоративного управління енергетичними держпідприємствами”, – написала вона.

Зазначається, що пів мільярда доларів з цієї суми піде на модернізацію, захист і підвищення прозорості та конкурентоспроможності енергетичного сектору України.

За словами Брінк, це важливо для перемоги в майбутньому.

Штати мають намір надати Україні додатково $100 млн допомоги у сфері енергетики за умови, що відповідні органи влади України
докладуть зусиль для реалізації наступних кроків:

  • затвердити новий статут та створити Наглядову раду ТОВ “Оператор ГТС України” до 30 жовтня 2023 року;
  • продемонструвати прогрес у виконанні плану корпоратизації ДП “НАЕК “Енергоатом”, а саме розпочати процедури проведення конкурсу на обрання членів Наглядової ради НАЕК “Енергоатом” до 30 листопада та утворити ПАТ “Енергоатом” до 31 грудня 2023 року.
  • НКРЕКП має до 1 квітня 2024 року встановити порядок, обсяг, ступінь і періодичність подання інформації про гуртову торгівлю енергоносіями, що стосуються законодавства REMIT.

Меморандум набирає чинності з дати його підписання Учасниками та передбачається, що він буде чинним протягом одного року. 

Реклама

Залишити коментар