Україна внаслідок повномасштабної війни рф втратила близько 80% вітрогенерації

Міністр енергетики України Галущенко повідомив, що через російське повномасштабне вторгнення Україна втратила близько 80% вітряної генерації

Про це Галущенко розповів в ефірі Українського радіо, передає Урядовий портал

“Більшість вітрових станцій розташовані на півдні країни, де є для цього відповідні кліматичні умови – передусім необхідна швидкість вітру. На жаль, сьогодні ця частина території тимчасово окупована, і практично вся вітрова генерація відповідно втрачена”,- пояснив міністр. 

Попри це, він поінформував, що у Миколаївській області цьогоріч запустили вітряну станцію, яка додала у систему 114 МВт. 

За словами Галущенка, шельфи Чорного та Азовського морів мають найбільший потенціал розвитку вітрогенерації, але під час війни можливості їх освоювати немає. Водночас міжнародні компанії зацікавлені в інвестиціях у розвиток вітрової генерації в Україні. 

“Але ми вже маємо величезну кількість зацікавлених компаній зі всього світу, які прийдуть саме у вітрову генерацію України після нашої перемоги. Ми підтримуємо постійні комунікації з нашими партнерами, які із задоволенням готові приходити в Україну, у вітрову генерацію, потенціал якої ми оцінюємо близько в 140 ГВт електроенергії”,  – підсумував Галущенко. 

Реклама

Залишити коментар