Мінкульт створить банк українських шрифтів та відмовиться від використання російських

На Комітеті Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики 18 вересня Мінкульт заявив про намір створити банк українських шрифтів та відмовитися від використання російських, зокрема шрифту «Іжиця».

Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики. 

“Україна повинна припинити використання шрифтів російського походження, замінивши їх на українські. Ми маємо символи своєї суверенности та незалежности, які ідентифікують нашу державу, її історію, культуру, мову та графічне вираження цієї мови”, — наголосив тимчасовий виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

У МКІП нагадали, що Верховна Рада планує відмовитись від використання у своїх внутрішніх документах російського шрифту «Іжиця» та похідних від нього. Натомість пропонують впровадити дизайнерський шрифт «Воля», який розробили на базі літерацій головного художника УПА Ніла Хасевича.

“Писемність як складова мови є одним з елементів національної ідентичності. В Україні давно діє заборона на використання російської мови у документації, тож варто позбутися і російської системи гліфів, тобто шрифтів”, — зазначив Карандєєв.

Тож відомство запланувало проведення відбору та формування банку унікальних українських шрифтів.За словами Карандєєва, український шрифт має бути впізнаваним, нести історичне підґрунтя, графічно вирізнятися серед інших кириличних шрифтів та привертати увагу.

Окрім того, передбачається, що він відповідатиме параметрам інклюзії та буде легким для сприйняття всіма категоріями громадян. Також врахують можливість технічної інтеграції шрифту у цифрове середовище.

Реклама

Залишити коментар