Зеленський підписав указ про перевірку всіх рішень ВЛК з 24 лютого

Президент Володимир Зеленський у вівторок, 12 вересня, підписав указ про перевірку рішень військово-лікарських комісій після початку повномасштабного вторгнення росії 24 лютого 2022 року.

Указ про введення в дію рішення Ради нацбезпеки і оборони від 30 серпня опубліковано на сайті глави держави.

РНБО рішенням від 30 серпня доручила Кабміну протягом тижня забезпечити створення робочих груп, які перевірятимуть обґрунтованість рішень ВЛК та медико-соціальних експертних комісій про інвалідність та непридатність до служби з 24 лютого 2022 року.

Протягом трьох місяців робочі групи мають перевірити всі відповідні рішення з 24 лютого 2022-го і, якщо виявиться, що рішення ухвалили необґрунтовано, ініціювати їх перегляд і передати інформацію правоохоронним органам.

Також протягом двох тижнів має бути опрацьоване питання «особливостей перетину кордону» українцями, яких визнали непридатними або обмежено придатними до служби.

У рішенні РНБО зокрема зазначено, що Міністерство охорони здоров’я разом із Міноборони, Мінцифри, Генштабом ЗСУ та іншими органами мають вдосконалити систему медоглядів військово-лікарськими комісіями, встановити строки їх проведення та забезпечити цифровізацію процесів.

Голови обласних та Київської міської державних адміністрацій разом із начальниками ТЦК і СП мають протягом тижня організувати систему моніторингу навантаження на позаштатні ВЛК, щоб за потреби збільшити їхню кількість.

Держбюро розслідувань, МВС, СБУ та Офісу генпрокурора доручили «невідкладно вжити заходів» для розслідування корупції в роботі ВЛК.

30 серпня президент України Володимир Зеленський провів засідання РНБО, на якому аналізували роботу військово-лікарських комісій. За його підсумками він доручив провести комплексну перевірку обґрунтованості рішень ВЛК щодо інвалідності та непридатності до військової служби, які було ухвалено з 24 лютого 2022 року і які можуть бути пов’язані з корупційними порушеннями.

Реклама

Залишити коментар