Помер Ян Табачник

Помер колишній депутат і музикант Ян Табачник. Відомо, що останні роки свого життя він боровся з раком легенів.

Про це повідомляє Михайло Маслій.

Про те, що Табачник помер, повідомив Журналіст Михайло Маслій. Відомо, що його поховають в Ізраїлі.

Журналіст написав, що Табачник помер 11 вересня після 20:00. Останні два роки він боровся з раком й на момент смерті перебував у лікарні в Тель-Авіві.

За його словами, поховають Табачника там же, в Тель-Авіві.

“Таким було його бажання, на землі його рідного народу”, – написав Маслій.

Він уточнив, що 79-річний Табачник пройшов понад 100 сеансів хімієтерапії та опромінення.

Довідка:

Ян Табачник народився 31 липня 1945 року у єврейській родині в Чернівцях.

Вперше він взяв в руки акордеон в 10 років, а з 13 років працював в напівпрофесійних групах. У 16 років Ян Табачник увірвався на професійну сцену. Вперше майстерність акордеоніста Яна Табачника в Радянському Союзі було зустрінуто в 1976 році – саме тоді з’явився його перший сольний альбом «Популярні мелодії».

Також він має дві освіти. Табачник навчався на музично-педагогічному факультеті Мелітопольського державного педагогічного інституту з 1985 по 1990 рік та на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка вже у двотисячних.

До цього артист (з 1964 року) працював в естрадних оркестрах Астраханської, Калмицької, Батумі, Орловської та Ялтинської філармонії і в Ленконцерті.

Тільки в 1987 році стало можливим запис в платівці єврейської музики What time is it? – платівка вийшла в 1989 році і з тих пір Табачник стабільно випускає сольні альбоми кожні два-три роки (Let’s Talk in Private, «Золотий акордеон», Yesterday, Today, Tomorrow, «Телефонний дзвінок», «Байдужість»).

Віртуозна гра Табачника зробила акордеон популярним інструментом в Україні. Артист став засновником фестивалів-конкурсів «Володимир Крайнєв запрошує» і «AccoHoliday», через які пройшли багато талановитих музикантів.

У 2006, 2007 і 2012 роках Ян Табачник ставав народним депутатом України за списком Партії регіонів. У Верховній Раді V скликання обіймав посаду першого заступника голови Комітету з питань духовності та культури. У парламенті VI і VII скликань працював в комітеті по боротьбі з організованою злочинністю.

Він називав президента-втікача Януковича його своїм другом та стверджував, що той багато зробив для розвитку України.

Окрім своєї сумнівної політичної діяльності, Табачник був відомим музикантом та акордеоністом.

Реклама

Залишити коментар