Україна та Швеція планують спільно виробити 1000 БМП CV-90 – Маляр

Україна та Швеція ставлять за найближчу мету спільно виготовити для української армії тисячу БМП CV-90.

Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр у Telegram.

“Вже невдовзі таких машин ЗСУ отримають куди більше, адже Україна та Швеція домовилися про спільне виробництво CV-90. І найближча мета – 1000 шведських БМП для українського війська!”.

Маляр зазначила, що бойову машину піхоти CV-90 називають найкращою БМП у світі.

“Спроєктована та вироблена у Швеції, вона увібрала в себе усе, що повинна мати сучасна бойова машина, а її головна перевага – турбота про екіпаж (три людини) і десант (до восьми людей), адже такого захисту як CV-90 немає в жодній іншій БМП”, – зазначила вона.

Маляр нагадала, що до ЗСУ CV-90 надійшли влітку 2023 року і вже виконують бойові задачі на фронті. За її словами, вперше вони були помічені на Лиманському напрямку.

“В одному з боїв шведська БМП прикривала піхотні підрозділи від танкового обстрілу і в цей момент у неї влучив російський дрон-камікадзе “Ланцет”. Та ані екіпаж, ані десант всередині не постраждали – пересіли на іншу машину і продовжили виконувати бойові задачі. Якби ж замість CV-90 була радянська БМП-1, або БМП-2, не вижив би ніхто, адже броня на цих машинах, фактично, відсутня”, – зазначила заступниця міністра.

Вона додала, що шведська машина має ефективні протитанкові засоби та потужну автоматичну 40-мм гармату, яка може вести вогонь на відстані до 3 кілометрів, а максимальна дальність пострілу складає понад 12 кілометрів.

CV-90 використовує революційне шасі з технологіями Формули-1, коли підвіска сама адаптується до покриття. Це забезпечує надзвичайно високу прохідність, а гумові вставки в гусеницях суттєво зменшують рівень шуму під час руху.

“Українські захисники кажуть, що за 200 метрів шведську БМП навіть не чутно”, – написала Маляр.

Реклама

  • During one of the battles, a Swedish BMP provided cover for infantry units against tank shelling. During this operation, it was targeted by a Russian kamikaze drone known as the “Lancet.” Remarkably, neither the crew inside nor the troops it was carrying were harmed. They swiftly transferred to another vehicle and resumed their combat duties. The deputy minister emphasized that if a Soviet BMP-1 or BMP-2 had been in use instead of the CV-90, the outcome could have been tragic, as these older machines lacked effective armor protection.

Залишити коментар