Україна розчарована декларацією G20 – речник МЗС

У МЗС України прокоментували підсумкову спільну декларацію країн “Групи двадцяти”, висловивши розчарування її формулюваннями.

Про це повідомив речник українського зовнішньополітичного відомства Олег Ніколенко у Facebook.

Ніколенко висловив розчарування тією частиною документа, яка стосується агресії росії проти України, а також зазначив, що участь української сторони дозволила б учасникам краще зрозуміти ситуацію.

“Принцип “нічого про Україну без України” залишається ключовим як ніколи”.

Водночас речник МЗС запропонував, як змінити основні елементи тексту, щоб бути більш наближеними до реальності.

Він вказав, що в декларації потрібно було зазначити, що росія веде війну проти України замість слів про “війну в Україні”, а також наголосив, що саме рф, а не “всі країни”, повинна утриматися від застосування сили для територіальних завоювань.

Ніколенко також вказав на необхідності того, що учасники саміту мали засудити агресію рф проти України та закликати росію негайно її припинити.

Раніше повідомлялося, що саміт країн “Групи двадцяти” погодив спільну декларацію, попри розбіжності між державами-учасницями у питанні війни рф проти України.

Індійський прем’єр заявив, що країни G20 погодили спільну декларацію, що свідчить про те, що учасниці змогли знайти компромісні формулювання у блоках, які стосуються війни рф проти України.

Також учасники саміту країн “Групи двадцяти” закликали до виконання Чорноморської зернової ініціативи, яку зірвала росія.

Реклама

Залишити коментар