В Україну поставили перші 10 танків Leopard 1 від Данії

В Україну поставили перші 10 танків Leopard 1A5, які Данія відправила на потреби Сил оборони у співпраці з Нідерландами та Німеччиною.

Про це повідомляють Збройні сили Данії.

Як зазначається, 10 танків Leopard 1 вже перебувають в Україні та ще більше — у дорозі.

У лютому 2023 року в уряді країни повідомили, що Данія у співпраці з Нідерландами та Німеччиною передасть Україні танки Leopard 1A5 у межах Місії військової допомоги Європейського Союзу Україні (EUMAM). Допомога включає і ремонт танків, що простоювали кілька років, і навчання українських танкістів.

Данські інструктори відповідають за першу частину навчання українців, після чого навчання продовжують німецькі колеги. Весь процес відбувається в тісній співпраці з перекладачами з низки країн та представниками німецької танкової промисловості.

Хоча курс навчання є стиснутим у порівнянні з тим, як зазвичай готують танкістів у Данії, військові запевняють, що жодних компромісів щодо якості немає.

“Разом з Німеччиною Данія постачає в Україну майже 100 танків. Завдяки зусиллям наших досвідчених і відданих своїй справі інструкторів, які навчають українських танкістів, ми гарантуємо, що це пожертвування перетвориться на ще один потужний український потенціал для їхньої оборонної боротьби”, — заявив міністр оборони Трольс Лунд Пульсен.

Реклама

Залишити коментар