Наразі росіяни не блокують судна у Чорному морі, вони охороняють свої пункти дислокації, — ВМС

Чорноморський флот рф не блокує судна в акваторії Чорного моря. Оскільки окупанти зайняті тим, що охороняють свої пункти постійної дислокації та узбережжя

Про це заявив речник ВМС Збройних сил України Дмитро Плетенчук в ефірі “Радіо Свобода”.

“Зараз вони здебільшого зайняті тим, що несуть службу з охорони і оборони своїх пунктів постійної дислокації, місць базування, свого узбережжя. Їх тактика в Чорному морі зводилася до дуже простої формули: 12 морських миль – це суверенна територія, це територіальне море так зване. Це та частина моря від берега, яка є фактично територією держави”, – наголосив речник.

За його словами, Чорноморський флот рф вдається до хитрощів, щоб створити видимість контролю над морем і вантажними перевезеннями як для внутрішньої російської аудиторії, так і для світової.

“Вони, користуючись міжнародним правом, перекривають ділянку моря в цій частині внутрішній – економічній зоні – і оголошують там про проведення, наприклад, навчань зі стрільб. Це дозволяється”, – сказав Плетенчук.

Зазначається, що у росіян з’являється юридичний привід для того, щоб цю ділянку контролювати. Окупанти постійно проводять навчання на торгових шляхах для того, щоб ускладнити мореплавство в такий спосіб.

Насправді флот рф не має таких повноважень у морі, тому вдається до хитрощів, офіційно прикриваючись навчаннями, додає речник ВМС.

Реклама

Залишити коментар