США передадуть Україні конфісковані кошти підсанкційних олігархів рф

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати вперше передають Україні кошти, конфісковані у підсанкційних російських олігархів.

“Окрім потреб безпеки України, ми вперше передаємо Україні активи, конфісковані у російських олігархів, що потрапили під санкції, які тепер будуть використані для підтримки українських військових ветеранів.  Ті, хто уможливив агресивну війну Путіна, мають за це заплатити”, – сказав Блінкен.

Йдеться про $5,4 млн конфіскованих активів олігархів, які будуть виділені на підтримку реінтеграції та реабілітації ветеранів.

Ці кошти спрямуюють Україні в рамках допомоги про яку оголосив Блінкен на понад 1 мільярд доларів. 

Ця допомога включає 175 мільйонів дол., на компоненти систем ППО, ракети для HIMARS, боєприпаси, амуніцію та системи зв’язку. З них:

  • 100 мільйонів дол. підуть на забезпечення довгострокових військових потреб.
  • 90,5 мільйона дол. – на гуманітарну допомогу з розмінування.
  • 300 мільйонів дол. – на підтримку зусиль правоохоронних органів з відновлення та підтримання правопорядку на звільнених територіях, у тому числі в містах і селищах, що зазнають безперервних обстрілів з боку Росії.
  • 206 мільйонів дол. будуть спрямовані на гуманітарну допомогу, включаючи продовольство, воду та притулок для вимушених переселенців в Україні, а також біженців за кодоном.
  • 203 мільйони дол. – на підтримку прозорості та підзвітності інституцій, посилення ключових реформ, пов’язаних з боротьбою з корупцією, верховенством права та правосуддям, а також на розслідування воєнних злочинів, скоєних росією.
Реклама

Залишити коментар