США і Європа мають наслідувати приклад Канади і дозволити використовувати арештовані російські активи для відбудови України, – Стівен Рейдмейкер

На відбудову України мусять бути спрямовані всі російські активи, які були заарештовані за кордоном.

Таку думку висловив помічник Державного секретаря США з питань міжнародної безпеки і нерозповсюдження у 2005-06 роках Стівен Рейдмейкер під час спеціальної події Київського безпекового форуму, заснованого Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».

“Канада вже взяла на себе цю провідну роль – прийняла закон, згідно з яким російські активи, що знаходяться в Канаді, можуть бути використані в цих цілях. США можуть зробити те ж саме. Але найбільше російських грошей у Європі. Тому думаю, американці мусять піти за прикладом Канади і тоді Європа піде за прикладом Канади і США”, – сказав він.

За словами Стівена Рейдмейкера, немає жодних сумнівів, що за міжнародним правом Росія відповідає перед Україною за величезну шкоду, завдану в результаті незаконної військової агресії, і мусить відшкодувати відповідні збитки.

Він нагадав, що останнім прикладом колосальної агресії у світі було вторгнення Іраку в Кувейт.

“І Ірак поніс фінансову відповідальність – він за 30 років виплатив компенсацію всім, хто постраждав у Кувейті. Ця компенсація була виплачена з іракських нафтових доходів. Росія є великим експортером нафти і її доходи від нафти також можуть бути джерелом компенсації (Україні – ред.) наступними роками”, – вважає експерт.

Стівен Рейдмейкер також зазначив, що за оцінками Світового банку, до лютого 2023 року Росія завдала Україні шкоди на 411 млрд доларів. “Але з цього часу ця сума зросла. Тож в теорії Росія мусить виписати Україні чек принаймні на ці 400 млрд доларів”, – зазначив він, визнавши, що навряд держава-агресор піде на такий крок.

Водночас експерт переконаний, що існують правові механізми, які дозволять міжнародній спільноті спрямувати на відновлення України арештовані за кордоном російські активи.

Київський Безпековий Форум, заснований Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну», – головна платформа нашої держави для обговорення проблем війни і миру, національної і світової безпеки.

Реклама

Залишити коментар