В Україні виявили кілька випадків кору

В Україні зареєстрували кілька випадків кору — небезпечного та високозаразного інфекційного захворювання. Специфічного лікування від хвороби не існує.

Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоровʼя України.

Там зазначили, що кір може призвести до серйозних ускладнень: пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту, а також до інвалідності та смерті.

Інфекція є надзвичайно заразною. Так, із 10 невакцинованих і без імунітету людей, які контактували з хворим на кір, 9 також захворіють. Тому в зоні ризику — всі невакциновані діти та дорослі.

Втім, є групи людей, для яких кір є особливо небезпечним, це:

  • діти до одного року (кір може для них мати тяжкі наслідки);
  • діти з бронхіальною астмою, діабетом, муковісцидозом, онкологічними чи іншими хронічними захворюваннями (мають вищий ризик серйозних ускладнень після кору);
  • вагітні (хвороба може спричинити передчасні пологи або призвести до народження дитини з критично малою вагою. Дитина може перехворіти на кір в утробі матері та мати серйозні наслідки — пошкодження мозку);
  • невакциновані медичні працівники.

Специфічного лікування від кору не існує, а єдиним надійним захистом є вакцинація. Для захисту від кору достатньо двох доз вакцини КПК, що захищає від кору, краснухи та паротиту.

В Україні за Національним календарем профілактичних щеплень їх роблять у 12 місяців (введення першої дози) та в 6 років (введення другої дози).

Невакцинованим дорослим потрібно отримати щонайменше одне, оптимально — два щеплення з інтервалом мінімум у місяць. Дуже важливо зробити це до вагітності, адже жінкам, які очікують на дитину, вакцинація від кору протипоказана.

Вакцинація від кору, краснухи та паротиту для дітей до 18 років є безоплатною.

Невакциновані дорослі також можуть захиститися від кору. Щепитися можна в сімейного лікаря або в приватній клініці, але за вакцину їм доведеться заплатити.

Реклама

Залишити коментар