У Чернівецькому районі поліціянти завершили досудове розслідування за фактом домашнього насильства

Правоохоронці довели причетність 32-річного жителя села Буда до скоєння психологічного насильства відносно своєї співмешканки. Порушнику загрожує позбавлення волі до двох років. 

Про це повідомляє відділ комунікації поліції Чернівецької області.

Протягом січня-серпня цього року до поліції зверталася 33-річна жителька села Магала із заявами про те, що її цивільний чоловік вчиняє над нею психологічне насильство. Перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, буковинець словесно ображав її нецензурною лайкою, систематично принижував честь та гідність. 

Правоохоронці провели з чоловіком профілактичні бесіди про недопущення випадків насильства стосовно співмешканки. Поліціянти опитали свідків та очевидців інцидентів, які підтвердили, що чоловік продовжував вчиняти сварки та лаяти жінку. 

Відтак – поліціянти склали на порушника протоколи за частинами 1 і 2 статті 173-2 (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

А згодом слідчі поліції довели причетність буковинця до вчинення кримінального правопорушення, передбаченого статтею 126-1 (Домашнє насильство) Кримінального кодексу України.

Під процесуальним керівництвом Новоселицького відділу Чернівецької окружної прокуратури слідчі поліції скерували обвинувальний акт для розгляду до суду.

Поліціянти нагадують: у випадках домашнього насильства потерпілі можуть звертатися за допомогою до:

–    Чернівецького обласного центру соціально-психологічної допомоги. Тут можна отримати не тільки психологічну допомогу, але й побутові, педагогічні, медичні, інформаційні та юридичні послуги. (0372) 582383;

–    Обласної комунальної установи «Соціальний центр матері та дитини». Сюди для тимчасового проживання можуть звернутись вагітні жінки та матері з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах. (0372) 527998;

–    Чернівецького міського центру соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді. Тут надають допомогу сім’ям; батькам, які виховують дітей з особливими потребами; дітям-сиротам, дітям, які потерпають від домашнього насильства, учасникам АТО, неповнолітнім та молоді, які повернулись з місць позбавлення волі. (0372) 526434;

–    Служби у справах дітей Чернівецької міської ради, яка організовує та реалізовує заходи, спрямовані на покращення становища дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-переселенців. (0372) 523405.

Реклама

Залишити коментар