На Вижниччині рятувальники врятували туриста, який заблукав

2 вересня турист який рухався по маршруту буковинські водоспади-урочище Протяте каміння втратив орієнтування і заблукав.

Про це повідомляє Головне управління ДСНС у Чернівецькій області.

Зателефонувавши до Служби порятунку він попросив про допомогу. Диспетчер оперативно-координаційного центру заспокоїла громадянина та надіслала йому посилання на систему геокодування «What3words». Коли чоловік виконав всі вказівки диспетчера, рятувальники отримали точне місце знаходження туриста.

До місця пошуку одразу було направлено Гірську пошуково-рятувальну групу частини спеціальних аварійно-рятувальних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення. Завдяки професійним діям рятувальників, потерпілого вдалося швидко знайти та надати йому першу домедичну допомогу.

Згодом туриста транспортували до 4 державної пожежно-рятувальної частини м. Вижниця, де йому надали місце для ночівлі.

Шановні громадяни просимо вас перед виходом в гори:

  • – обов’язково зареєструвати свій похід у фахівців ДСНС
  • – проінформувати своїх близьких і знайомих про проходження вашого маршруту й орієнтовний час повернення з походу;
  • – уникайте походів поодинці, мінімальна рекомендована кількість учасників туристичної групи складає не менше ніж 3 особи;
  • – переконайтеся, що ваше екіпірування відповідає вимогам походу: візьміть з собою достатню кількість їжі та води (зігрівальні напої – чай, кава), а також необхідний теплий одяг, взуття та медикаменти;
  • – поцікавтеся умовами місцевості та прогнозом погоди;
  • – обов’язково візьміть з собою перевірені туристичні карти.
Реклама

Залишити коментар