«Необхідне повернення щонайменше трьох мільйонів наших громадян», – Арсеній Яценюк про стратегію відбудови України

Щоб розрахувати економічну модель і стратегію відновлення України у перспективі 10-ти років, потрібно отримати дані щодо кількості та структури нашого населення.

Про це у своїй статті, опублікованій на сайті «Українська правда», пише Арсеній Яценюк, голова Київського безпекового форуму, прем’єр-міністр України початку російської агресії в 2014 році.

Арсеній Яценюк зазначає, що війна призвела до демографічної катастрофи, а відтік населення вплинув на споживчий ринок, інвестиції та їх окупність. В Україні зникає звична перевага – економічно доступна і кваліфікована робоча сила.

«Зміни вікового балансу – це поглиблення дефіциту бюджету Пенсійного фонду, зменшення бізнес-активності і доходів бюджету, а також посилення навантаження на систему охорони здоров’я», – написав він.

Експрем’єр переконаний, необхідне повернення щонайменше 3 мільйонів наших громадян, збільшення народжуваності хоча би до показників кінця 2010-х, впровадження нових підходів у міграційній політиці, залучення трудових ресурсів.

«Нам треба отримати релевантні дані про кількість та структуру населення, розраховувати саме з них поточну економічну модель і визначити стратегію відновлення у перспективі 10 років. Це не тільки кількісні, а передусім якісні показники для кожної людини – якості освіти, медицини і самореалізації», – пише Арсеній Яценюк у своїй публікації «Десять тез реаліста». 

Реклама

Залишити коментар