В Україні заочно судитимуть так званого «голову лнр»

Прокурори Луганської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно так званого «голови лнр», якого підозрюють у злочинах проти основ національної безпеки України.

Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

Йому інкриміновані умисні дії з метою зміни меж території та державного кордону України, публічні заклики до їх вчинення за попередньою змовою групою осіб, а також участь в організації і проведенні незаконного референдуму на тимчасово окупованій території (ч. 2 ст. 110, ч. 2 ст. 28 ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України).

Розслідування встановило, що з 2018 року обвинувачений після так званих «чергових виборів» став очолювати незаконно створену псевдореспубліку.

20 вересня 2022 року «голова лнр» підписав фейковий закон «Про референдум “ЛНР” з питання входження до складу Російської Федерації на правах суб’єкта РФ».

Він систематично заявляв у пропагандистських місцевих і російських ЗМІ про необхідність приєднання маріонеткової «республіки» до країни-агресора.

На основі «документа» організовано підготовку постановчого волевиявлення, яке пройшло на тимчасово захопленій ворогом частині Луганщини.

Після оприлюднення «результатів» незаконного референдуму обвинувачений звернувся до президента росії з пропозицією про прийняття «лнр» до складу російської федерації.

30 вересня 2022 року так званий «голова лнр» під час зустрічі з президентом рф підписав незаконний договір про «приєднання» тимчасово захопленої території Луганської області до росії, чим порушив територіальну цілісність України у кордонах, визначених Конституцією України.

Обвинувачений активно здійснює антиукраїнську діяльність, видає та підписує юридично «документи» та співпрацює з росіянами.

Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі Головного управління СБУ в Донецькій та Луганській областях.

До слова, у жовтні 2022 року Служба безпеки України повідомила так званому «голові лнр» леоніду пасічнику підозру в посяганні на територіальну цілісність та недоторканність України.

Реклама

Залишити коментар