Світові ціни на пшеницю підскочили після ударів по російським кораблям у Чорному морі

Ціни на пшеницю зросли після того, як Україна використала морські безпілотники, аби вивести з ладу російський нафтовий танкер та військове судно. Водночас це поставило під загрозу ключовий експортний маршрут товарів з росії через Чорне море

Про це пише Bloomberg.

Зазначається, що найбільший відправник вантажу пшениці росія перевозить більшу частину свого зерна по водних шляхах. Цього року вона планує другий поспіль рекордний урожай та продати його на світовому ринку.

“Ризик у Чорному морі зростає з кожним днем, і будь-яка загроза російському експорту набагато серйозніша, ніж загроза українському експортному коридору”, – заявив Оле Хоу, головний виконавчий директор брокера та консультанта IKON Commodities.

Так, ф’ючерси на пшеницю на Чиказькій товарній біржі піднялися у понеділок на 3,4% до 6,545 доларів за бушель, а у Сіднеї торгувалися на рівні 6,4725 доларів після атаки України на російський військово-морський корабель. Тоді ж рух у Новоросійському порту було зупинено на кілька годин.

Видання пише, що рішення Києва розпочати війну з росією в Чорному морі відбулося після того, як 17 липня владімір путін відмовився від “зернової угоди” за посередництва ООН і узгодженої ракетної кампанії проти українських портів. В результаті український експорт зернових значно скоротився, тоді як російський це не вплинуло.

На чорноморський маршрут також припадає від 15% до 20% нафти, яку росія продає щодня на світових ринках, і він також є основним транзитним коридором для казахстанської нафти.

Ф’ючерси на пшеницю, як і раніше, знижуються майже на 20% цього року через перспективи небувалих урожаїв від ключових експортерів і, як і раніше, великий запас світових запасів.

Реклама

Залишити коментар