Україна отримала $1,25 млрд грантових коштів від США

До державного бюджету України надійшли грантові кошти в розмірі 1,25 мільярда доларів від Сполучених Штатів на часткову компенсацію видатків держбюджету, що не пов’язані з галузями безпеки й оборони.

Про це повідомило Міністерство фінансів України.

Грант виділений через Цільовий фонд Світового банку в межах п’ятого додаткового фінансування для проєкту «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні» (PEACE).

Залучені гроші спрямують на відшкодування видатків держбюджету, зокрема на заробітну плату працівникам державних органів та виплати соціальної допомоги ВПО, людям з інвалідністю, малозабезпеченим сім’ям та іншим. 

“Безповоротна фінансова допомога від США є надзвичайно важливим елементом у підтримці держбюджету України під час опору повномасштабній агресії рф. Черговий грант допоможе уряду України відшкодувати пріоритетні видатки соціальної та гуманітарної сфери”, — зазначив міністр фінансів України Сергій Марченко.

PEACE — спільний проєкт із Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР) та Міжнародною асоціацією розвитку (МАР). Його загальна сума — 16,5 млрд доларів та 1,4 млрд євро (позики МБРР, кредити МАР, гранти Цільового фонду багатьох донорів).

Реклама

Залишити коментар