росія від початку війни втратила близько 40 гелікоптерів «Алігатор» – розвідка Британії

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну в лютому минулого року армія окупантів втратила приблизно 40 розвідувально-ударних гелікоптерів Ка-52, також відомих як «Алігатори».

Про це у Твіттері повідомило Міністерство оборони Британії з посиланням на дані розвідки.

“У той час, як українська армія продовжує великі наступальні операції в Запорізькій області, однією із найвпливовіших російських систем озброєння у цьому секторі є ударний гелікоптер Ка-52 HOKUM”, – зазначають британські експерти.

Водночас в оборонному відомстві повідомили, що росія втратила біля 40 «Алігаторів» після початку повномасштабної війни, однак цей тип техніки також завдав Україні великих збитків.

“Останніми місяцями Росія, швидше за все, забезпечила війська на півдні принаймні невеликою кількістю абсолютно нових варіантів Ка-52М: сильно модифікованого повітряного судна, враховуючи досвід війни у Сирії”, – пишуть в Міноборони Британії.

Використання нового варіанту Ка-52 підтверджують фотографії, опубліковані у соціальних мережах, на яких “екіпаж позує біля нового гелікоптера та дякує доброзичливцям за відправку їм морального заохочення”, йдеться у зведенні.

Ще одним важливим покращенням парку гвинтокрилів Ка-52 є інтеграція нової протитанкової ракети LMUR дальністю дії 15 кілометрів. Екіпажі «Алігаторів» швидко скористалися нагодою запустити цей тип озброєння за межі дії української ППО, додали у розвідці.

Реклама

Залишити коментар