Тактика ЗСУ грамотна й успішна, її критика на Заході часто непрофесійна – воєнний огляд КБФ

Масштаби й тактика контрнаступу України визначаються обстановкою на фронті, а не браком підготовки чи дисципліни. Так експерти Київського Безпекового Форуму прокоментували деякі критичні оцінки у західних медіа.

Як відомо, типовою наземною тактикою Сил оборони України є вибіркові штурми укріплень силами невеликих груп (10-20 бійців) за підтримки бронемашин, танків, артилерії і дронів. Це забезпечило стале просування ЗСУ й значні втрати ворога.

Така тактика пояснюється надскладними умовами контрнаступу: щільною замінованістю місцевості на півдні, перевагою Росії в повітрі, а також неймовірною (2450 км) довжиною фронту. Українське командування не може занадто ризикувати бійцями й технікою заради пришвидшення наступу.

Натомість в інфопросторі давно сформувалися очікування, що українці наступатимуть одночасно з’єднаннями військ (батальйонами й бригадами),  прориваючи фронт на десятки кілометрів углиб за тиждень. Іншими словами, дотримуватимуться «класичної» тактики великих армій 1930-2000 років. Це пояснюється, зокрема, тим, що на південному фронті задіяні переважно «нові» бригади ЗСУ, підготовлені в країнах НАТО.

Відтак в західних ЗМІ з’являються коментарі щодо «неграмотних» дій українських командирів, які нібито «подрібнюють з’єднання» і «не вміють діяти великими силами». Такі судження суперечать не лише фактам і військовій логіці, а й аргументам українських і західних професіоналів.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний неодноразово заявляв, що контрнаступ відбувається в умовах гострої нестачі повітряних спроможностей України. Цю тезу публічно підтримали кілька діючих і відставних генералів країн НАТО, зокрема, бригадний генерал Крістіан Фройдінґ з Міністерства оборони ФРН.

Фахівці також наголошують на перевазі Росії в артилерії і неможливості масштабного наступу на замінованому фронті без переваги ЗСУ в повітрі. Так, експерт Королівського Інституту Об’єднаних Служб (RUSI) Джек Вейтлінг зазначав, що навіть американські війська на навчаннях показують погані результати в розмінуванні фронтових укріплень в умовах домінування США в повітрі.

Реклама

Залишити коментар