Новим ватажком «вагнерівців» у Білорусі є уродженець Чернівців, який воював у Чечні та Сирії — ЗМІ

Журналісти з’ясували, що нинішнім ватажком ПВК “Вагнер” у Білорусі є Сергій Чубко, який народився в Україні, і воював у Чечні та Сирії.

Про це повідомив моніторинговий проєкт All Eyes on Wagner та білоруське опозиційне видання Наша Ніва.

19 липня колишній ватажок ПВК Вагнера Євген Пригожин виступив перед бойовиками у таборі під Осиповичами. Тоді він говорив про майбутнє ПВК Вагнера та передав прапор групи Вагнера чоловіку, на ім’я Сергій, який має прізвисько Піонер.

Моніторинговий проєкт стверджує, що Піонер — це 47-річний Чубко Сергій Володимирович, який народився в Чернівцях та емігрував до росії разом з батьками на початку 90-х. Також повідомляється, що до приходу в ПВК Вагнер він служив у вдв росії з 1994 по 2002 рік.

Водночас видання Наша Ніва зазначає, що з 1994 року Чубко воював у Чечні. За даними журналістів, у 2002 році Чубко розірвав контракт і приєднався до приватного охоронного підприємства. У 2003 році його несподівано призначили на посаду голови комітету міської адміністрації в Новоросійську, хоча у нього не було вищої освіти. А у 2005 році він перейшов на посаду заступника голови адміністрації сільського округу.

За даними білоруського видання, у 2010 році Чубко працював охоронцем у кількох компаніях і був співробітником приватної охоронної фірми. У 2011 році його намагалися позбавити російського громадянства через підозру, що він таємно має українське громадянство.

У грудні 2014 року він став співзасновником організації Козаки у місті Новоросійськ. Російські Козаки добровільно пішли воювати на стороні росії після проголошення так званих “днр” і “лнр”. Проте невідомо, чи воював з ними Чубко.

За інформацією моніторингового проєкту, у січні 2017 року він приєднався до ПВК Вагнера. Після цього він вирушив до Сирії, де також зумів побудувати кар’єру, оскільки після року служби його призначили керувати військовою операцією Вагнера у Східній Гуті.

У 2019 році Чубка перевели до Лівії, де відкрився черговий штаб Вагнера, і він став керівником ПВК у цьому регіоні.

У 2020 році він повертається до росії, бо найманці Вагнера потрапили під удар американської авіації, де працює в логістичних та охоронних компаніях, а потім повертається знов повертається до Сирії до 4 червня 2021 року, де діяв з особливою жорстокістю.

За даними організації ACLED, під час дій за участю бойовиків Вагнера було вбито 686 цивільних людей. Також «вагнерівці», за даними ООН, переслідували місцеве населення, журналістів та представників гуманітарних організацій. Крім того, нерідко практикувались тортури та терор.

Реклама

Залишити коментар