Нацполіція затримала через корупційні схеми посадовців військкоматів у трьох областях: у переліку є й Буковина

Нацполіція затримала посадовців військкоматів у Волинській, Дніпропетровській та Чернівецькій областях через організацію корупційних схем для ухилення від призову.

Про це повідомив Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції.

За даними поліціянтів, суми хабарів, які отримували фігуранти, коливалися від 9 тисяч гривень до 1,5 тисячі доларів (понад 55 тисяч гривень).

Так, на Волині заступник начальника одного із районних військкоматів вимагав у призовника тисячу доларів. Його затримали під час отримання частини коштів — 25 тисяч гривень.

У Дніпропетровській області затримали посадовця одного з районних військкоматів. Він отримав тисячу доларів та 12 тисяч гривень за те, що пообіцяв «відтягнути час» призову на максимально можливий термін.

У Чернівецькій області правоохоронці викрили двох військових одного з обласних мобілізаційних відділень на систематичному вимаганні хабарів за підготовку фіктивних документів для військовозобовʼязаних про непридатність до військової служби. Затримали фігуранта під час чергового траншу хабаря у 9 тисяч гривень. У Нацполіції зазначають, що лише минулого місяця затримали одного з командирів цього ж військкомату на хабарі у 3 тисяч доларів за зняття« ухилянта» з військового обліку за станом здоровʼя.

Організували корупційні схеми ухилення від призову: Нацполіція затримала посадовців військкоматів

Усім затриманим повідомили про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Ця стаття передбачає позбавленням волі від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Підозрюваним вже обрали запобіжні заходи:

  • працівнику військкомату з Дніпропетровщини — тримання під вартою з правом внесення 215 тисяч гривень застави;
  • з Волині — нічний домашній арешт;
  • буковинським фігурантам — тримання під вартою із правом внесення застави у понад 536 тисяч гривень кожному.
Реклама

Залишити коментар