Данілов назвав головну мету атак росіян на Одесу

Головна мета ракетних атак російсько-окупаційних війська на Одесу та регіон — це спроба повністю ізолювати вихід України до Чорного моря, а через акт залякування упередити і нейтралізувати міжнародні зусилля з відновлення функціонування «зернового коридору».

Про це повідомив секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов.

“За кремлівським планом мають бути створені штучні умови загроз голоду, насамперед для країн Африки, і підвищення рівня міграційних небезпек для Європи”, — написав він.

За словами Данілова, росіяни очікують, що через шантаж змусять Захід до перемовин і ухвалення так званого зернового ультиматуму — відновлення експорту російського аміаку, зняття частини санкцій та інших обмежень.

Своєю чергою знищення української інфраструктури, що забезпечує функціонування «зернового коридору», має зробити світ залежним від російського зерна і їхньої логістики і можливостей, уточнив секретар РНБО.

“План — поставити світ на коліна і зробити росію унікальним зерновим постачальником. Після провалу ідеї «енергетичної наддержави» путін хоче стати “зерновою надімперією””, — пояснив Данілов.

Водночас наголосив, що Україна обізнана про ці наміри, належним чином відреагує і насамперед повною мірою відповість на вбивства і руйнування.

“Світ і Захід мають проявити твердість і непорушність і дати свою достойну відповідь кремлівському щуру, яка має полягати у повноцінному відновленні функціонування українського «зернового коридору» під гарантії міжнародної безпеки”, — резюмував посадовець.

Реклама

Залишити коментар