Румунський порт Констанца зможе прийняти більше українського зерна

Румунський порт Констанца, який є головним альтернативним маршрутом для вивезення українського зерна після того, як росія зірвала «зернову угоду», готовий отримувати додаткові вантажі до середини серпня.

Про це заявив президент бізнес-асоціації порту Констанца Віорел Панайт у коментарі Reuters.

Він зазначив, що потужності для отримання українського зерна будуть доступні до середини серпня, оскільки в Румунії фермери відстають з термінами збору зерна, а деякі з них ще й не хочуть продавати свій урожай через низькі ціни на ринку.

“Жнива в Румунії починаються трохи пізніше, ніж в Україні, що породжує павзу між двома посівами. І деякі румунські фермери все ще тримають свій урожай, тому продажі зараз стагнують”, — сказав Панайт, додавши, що це створює наявність логістичного потенціалу, від якого Україна може отримати вигоду.

Він також сказав, що оператори зернових терміналів збільшили інвестиції в обладнання та управління, щоб підвищити свою робочу потужність порівняно з початком повномасштабної війни в Україні. На піку свого розвитку Констанца переробляла 25 мільйонів тонн зерна на рік, і, за словами Панайта, цей показник буде перевищений у 2023 році.

“Є прискорений курс. І держава, і портова адміністрація, і портові оператори націлені на збільшення операційних і транзитних швидкостей, збільшення обсягів зерна”, — сказав президент бізнес-асоціації порту.

Панайт зокрема розповів, що деякі портові оператори використовують цифрову систему, яка скоротила час, необхідний для обробки митних заяв, з 48 годин до 30 хвилин.

І додав, що Україна збільшила пропускну спроможність у своїх дунайських портах Рені та Ізмаїл, а також тривають перемовини щодо нової системи залізничного перевантаження на українсько-румунському кордоні Вадул-Сірет — Дорнешті.

Реклама

Залишити коментар