ЄС ухвалив нові санкції проти Ірану за підтримку російської агресії в Україні

Рада ЄС ухвалила нові санкції проти Ірану через військову підтримку режиму в Сирії та агресивної війни Росії проти України.

Про це повідомляється на сайті Європейської ради.

“Рада ЄС сьогодні встановила нові рамкові умови для застосування обмежувальних заходів з огляду на військову підтримку Іраном агресивної війни Росії проти України. Новий режим забороняє експорт із Європейського Союзу до Ірану компонентів, що використовуються у збиранні та виробництві безпілотних літальних апаратів (БпЛА). Він також передбачає обмеження на подорожі та заходи із заморожування активів, що можуть застосовуватися проти осіб, які є відповідальними, підтримують або залучені до програм Ірану з виробництва БПЛА”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що це доповнює три раніше ухвалені попередні пакети санкцій проти осіб та установ, пов’язаних із виробництвом дронів, останній з яких був ухвалений у лютому.

Рада ЄС вирішила внести до переліку шістьох осіб з Ірану в межах двох наявних санкційних режимів за військову підтримку Іраном російської агресивної війни проти України (виробництво дронів) та сирійського режиму (системи протиповітряної оборони). Щодо них застосовуватиметься заморожування активів, громадянам і компаніям ЄС заборонено надавати їм будь-які фінансові ресурси. На цих осіб також поширюється обмеження на пересування, вони не зможуть в’їжджати або транзитом перетинати територію ЄС.

У пресрелізі наголошується, що сьогоднішнє рішення свідчить про рішучість ЄС у наданні швидкої та рішучої відповіді на дії Ірану. ЄС засуджує постачання іранських дронів в росію та їх використання у загарбницькій війні проти України.

Відповідний правовий акт з іменами осіб та назвами установ, що потрапили до санкційного переліку, оприлюднений в Офіційному журналі ЄС.

Реклама

Залишити коментар