путін не поїде на саміт БРІКС у ПАР, де його могли заарештувати

Російський диктатор владімір путін не поїде у серпні до Південно-Африканської Республіки на саміт БРІКС. рф представлятиме міністр закордонних справ сєрґєй лавров.

Про це повідомила канцелярія президента ПАР у середу, 19 липня.

Там заявили, що таке рішення ухвалили «за взаємною згодою» сторін. Окрім лаврова, у саміті візьмуть участь лідери Бразилії, Індії, Китаю та Південної Африки.

17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт путіна за підозрою в депортації українських дітей до рф і в скоєнні воєнних злочинів в Україні. Путіна можуть заарештувати на території 123 країн, які ратифікували Римський статут (серед них ПАР).

Упродовж кількох місяців у Кремлі не могли визначитися, чи відправиться путін на саміт, який відбудеться в Йоганнесбурзі 22−24 серпня. У Південній Африці думали, як зробити так, щоб це відбулося. В уряді навіть хотіли змінити законодавство перед самітом, щоб мати право вирішувати: заарештовувати чи ні лідерів країн, яких розшукує МКС.

Прокурора МКС наголосив, що ПАР має вчинити «правильно», якщо диктатор таки приїде. 18 липня президент ПАР Сиріл Рамафоса заявив, що можливий арешт путіна на саміті БРІКС означатиме оголошення війни рф, й назвав таке рішення «неконституційним» і «безрозсудним».

Реклама

Залишити коментар