Зеленський: Україна повинна отримати чіткі гарантії безпеки, поки вона не в НАТО

Президент України Володимир Зеленський наголошує на необхідності отримати чіткі гарантії безпеки на вільнюському саміті НАТО, поки Україна не приєдналася до Альянсу.

Як передає Укрінформ, про це він сказав у інтерв’ю ABC News.

“Вільнюський саміт дуже важливий, – сказав він. – Немає єдності щодо технічного запрошення для України приєднатися до Альянсу. Це питання волі – знайти правильне формулювання й запросити Україну… Це було б важливим меседжем сказати, що НАТО не боїться Росії. Україна повинна отримати чіткі гарантії безпеки, поки вона не в НАТО”.

Це дуже важливо, наголосив він.

“За цих умов наша зустріч матиме сенс, інакше це чергова політика”, – зазначив Зеленський.

Журналістка зауважила: “Звучить так, що ви навряд чи поїдете”, на що Президент відповів: “Чому ж? Гадаю, ми зробимо багато роботи”.

За його словами, Україна працює з партнерами над питанням щодо гарантій безпеки, щоб допомогти партнерам зробити певні висновки для майбутнього саміту НАТО, «і хотілося б, щоб усі рішення були прийняті під час саміту».

“У цьому випадку очевидно, що я буду там і робитиму все можливе, щоб прискорити це рішення, щоб домовитися з нашими партнерами, – додав він. – Я не хотів би їхати до Вільнюса заради забави, якщо рішення не будуть розроблені заздалегідь”.

Реклама

Залишити коментар