Українські пілоти не почали у червні навчання на F-16, – Кулеба

Навчання українських пілотів на бойових літаках F-16 фактично не розпочалось у червні, тепер графік тренувань починає зсуватися

Про це очільник МЗС України Дмитро Кулеба заявив в ефірі національного телемарафону.

За його словами, він був впевнений, що в перші місяці наступного року Україна отримає літаки.

“Я виходив з того, що в червні мають розпочатись тренування, як нам це первинно обіцяли. В червні тренування не розпочались. Це означає, що графік тренування починає зсуватись”, – сказав Кулеба.

Кулеба повідомив, що Україна працює зараз з усіма причетними сторонами, з усіма країнами, які беруть участь в авіаційній коаліції, аби максимально пришвидшити цей процес. Фактично тут йдеться про навчання пілотів, про навчання інженерів, про підготовку інфраструктури, про ухвалення правових рішень, які необхідні для передачі літаків.

“Серйозна дуже робота, починати її треба було “ще вчора”, але “не так сталося, як гадалося”, власне президент України Володимир Зеленський на це і відреагував”, – додав Кулеба.

Міністр пояснив, що зараз всі активно працюють над тим, аби поставити цей процес “на рейки”. За його словами, в цьому немає ніякої політики, бо сам по собі процес є дуже складним, потребує координації багатьох елементів і насамперед він потребує втручання України.

Міністр пояснив, що різні повідомлення про початок навчання українських військових на F-16 не відповідають дійсності.

“Ми з вами живемо те що я називаю “вселенський інформаційний потоп” і хто яку інформацію хоче бачити, той таку і знаходить. Навчання не починались. Була обіцянка почати навчання у червні від однієї з країн, тепер вони кажуть, що вони продовжують підготовку до початку навчання. Але у нас часу немає, ми максимально все пришвидшуємо”, – додав Кулеба.

Реклама

Залишити коментар