Напередодні Саміту НАТО КБФ став потужним сигналом для входження України у спільну систему безпеки, – Максим Бурбак

Підсумкам 15 Київського без пекового форуму був присвячений черговий випуск програми «Постфактум» на телеканалі ТВА.

На переконання учасника Форуму, народного депутата двох скликань Максима Бурбака, протягом дводенної дискусії прозвучав потужний сигнал нашим західним партнерам напередодні Вільнюського саміту НАТО, адже гасло цього 15-го Київського безпекового форуму, який заснував Арсеній Яценюк, – «Fighting for NATO», «Боремось за НАТО, і за нашу й вашу свободу».

Напередодні Вільнюського саміту де ми як країна, яка стримує російську агресію вже звертаємося до наших західних партнерів, – що треба вже визначитись і надати не лише план дій щодо членства в НАТО, а вже й визначитись, – коли Україна стане членом НАТО. На КБФ обговорювались питання, які безпекові зараз гарантії нададуть наші західні партнери, адже питання включення України в НАТО під час військових дій, не буде розглядатися одностайно всіма членами.

Звісно, з російською агресією, з відчайдушним спротивом України і після нашої перемоги Безпекова модель у Європі зазнає значних змін.

«Під час форуму провідні експерти робили не те, що прогнози, вони презентували плани, варіанти розвитку подій після поразки росії, – зазначив Максим Бурбак. – Особливо мене вразила доповідь представників парламенту Великобританії, які провели дослідження і розказали про три плани розвитку подій після нашої Перемоги:

Перший сценарій полягає в тому, що відбувається світова війна і західні партнери більше не можуть надавати Україні достатню військову допомогу через глобальну економічну кризу. Через це Росія може досягти великого успіху в Україні, що також матиме вплив на Молдову та Естонію.

Другий сценарій – автократія в Україні. Україна спроможна відкинути Росію і повернутися до кордонів 2022 року, підписати мирну угоду. Але загроза залишиться, в Україні матимуть місце певні авторитарні тенденції, триватиме корупція. Під час відбудови це призводить до розбіжностей із Заходом.

Третій сценарій – реалії єдності. Дії Росії мають протилежний ефект, і Росія не може зламати дух українців, а їхня рішучість битись перемагає. Росія хоче розколоти НАТО і ЄС, але вони об’єднуються і мають нових членів, зокрема Україну. Росія дуже серйозно послаблюється і деякі сепаратистські регіони постають проти Москви.

До речі, як  переконався, дискусії, які відбувалися на Форумі, цікавлять не лише політичних експертів.
За останній тиждень я неодноразово чув від пересічних чернівчан запитання: «От ми дивилися онлайн прямі трансляції, поясніть такі-такі аспекти тому, що там були цікаві відповіді на багато запитань, які цікавлять громадян. Як буде розвиватися питання з військовою агресією Росії? Чи не покине нас Захід напризволяще і що буде в такому разі? Чи продовжиться підтримка західних партнерів? Який буде план відбудови країни після нашої перемоги?»

Люди ставлять такі питання, бо їм бракує інформації. І саме таким майданчиком, який надав чималий зріз інформації щодо актуальних питань сьогодення, став Безпековий форум.

По суті, на сьогодні КБФ це найголовніший майданчик нашої країни, де обговорюються глобальні питання України зі світовими лідерами. І такого представництва, як на 15 Київському безпековому форумі, жодне політичне дійство в Україні не збирало.

Реклама

Залишити коментар