Україна анонсує відкриття посольства в Руанді

Під час першого візиту в історії до Руанди міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів у столиці Кігалі переговори з міністром закордонних справ та міжнародного співробітництва Вінсентом Бірутою і анонсував відкриття посольства в країні.

Про це повідомило МЗС України.

“Наприкінці 2022 року Президент Володимир Зеленський поставив українській дипломатії чітке завдання: розширити присутність в Африці. Після ретельного аналізу ми запланували відкриття нових посольств в африканських країнах, одне з яких відкриємо в Руанді. Руандійська сторона вже надала офіційну згоду на створення української дипломатичної місії в Кігалі”, — заявив глава МЗС України.

У відомстві зауважили, що свій перший візит до Руанди міністр здійснив у День Африки та 60-ї річниці заснування Організації Африканської Єдності (Африканського Союзу).

Під час переговорів міністри детально обговорили Формулу миру Президента України, яка допоможе встановити справедливий та довготривалий мир в Україні та гарантуватиме безпеку у світі, зокрема в Африці. Кулеба запросив Руанду приєднатися до втілення Формули миру.

“Перемога України дозволить суттєво зменшити негативний вплив Росії на Африканському континенті, яка за допомогою бойовиків ПВК «Вагнер» дестабілізує внутрішню ситуацію в низці африканських країн та займається незаконним видобутком їхніх корисних копалин. Критично важливо обʼєднати наші зусилля задля протидії спільним викликам і загрозам”, — наголосив глава української дипломатії.

Окремою темою переговорів стала продовольча безпека в Африці, експорт українських зернових в рамках Чорноморської зернової ініціативи та гуманітарної програми «Grain From Ukraine».

Кулеба та Бірута підписали меморандум про політичні консультації міністерств закордонних справ України та Руанди.

Вони домовилися, що перший раунд консультацій пройде в розширеному форматі за участі представників різних відомств України та Руанди, аби визначити конкретні спільні інтереси у сферах торгівлі, цифровізації державних послуг, аерокосмічній галузі, будівництві, освіті та фармацевтиці.

Кулеба та Бірута також домовилися провести найближчим часом бізнес-форум за участі українського та руандійського бізнесу. Насамкінець, міністр запросив його руандійського колегу відвідати Україну.

Реклама

Залишити коментар