Україна розслідує роль Білорусі в депортації українських дітей

Українські правоохоронці розслідують імовірну роль Білорусі в примусовому переміщенні дітей з тимчасово окупованих росією територій.

Про це повідомив генеральний прокурор України Андрій Костін у коментарі агентству Reuters.

Він розповів, що Офіс генпрокурора порушив кримінальне провадження за фактом «примусового перевезення/депортації понад 19 тисяч дітей» з окупованих територій Донеччини, Луганщини, Запоріжжя, Херсонщини та Харківщини, зокрема до Білорусі.

“Факт та обставини вивезення українських дітей з тимчасово окупованих територій України до так званих оздоровчих таборів на території Білорусі наразі розслідуються в межах цієї кримінальної справи“, — зазначив Костін.

Доцентка Університетського коледжу Лондона та фахівчиня із законодавства про права дитини Юлія Іоффе заявила, що якщо такий злочин буде підтверджений, «дуже ймовірно» буде визнано, що Білорусь порушила Конвенцію ООН про права дитини.

“Дії Білорусі можуть бути кваліфіковані як злочин проти людяності — “депортація або примусове переміщення населення”, відповідно до Римського статуту Міжнародного кримінального суду, якщо є достатньо доказів широкого чи систематичного примусового переміщення“, — сказала Іоффе.

За її словами, Білорусь у жодному разі не можна вважати нейтральною країною, куди законно можна було б евакуювати дітей, оскільки немає жодних ознак того, що Україна дала на це згоду.

Реклама

Залишити коментар