Україна отримає другу партію дронів Vector від Німеччини

Українські розвідники отримають 105 безпілотників Vector у межах контракту Міністерства оборони України з німецькою компанією-виробником дронів Quantum-Systems GmbH.

Про це повідомили в головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.

Це вже друга партія дронів Vector для української армії, профінансована урядом Німеччини. У серпні 2022 року Україна замовила та отримала 33 німецькі безпілотники цієї самої моделі.

В управлінні розвідки зазначають, що безпілотники Vector уже засвідчили свою високу ефективність на полі бою. Для початку роботи з безпілотником достатньо двох хвилин. «Пташка» в зібраному вигляді має розмах крила 2,8 метра та запускається з руки.

Vector оснащений електрооптичним та інфрачервоним сенсорами, що дозволяють цілодобово виявляти ворожі цілі, а міцна конструкція безпілотника нівелює вплив погодних чинників. Швидкість — до 72 кілометрів на годину. Тривалість одного польоту — 120 хвилин.

Завдяки захищеним каналам передавання даних Vector під час бойових місій здатен у режимі реального часу транслювати відео на наземні станції.

Безпілотник оснащений розширеними можливостями штучного інтелекту для аналізу даних: вбудовані алгоритми дають змогу автоматично ідентифікувати об’єкти й одразу передавати критично важливу розвідувальну інформацію на землю.

Реклама

Залишити коментар