Пентагон офіційно підтвердив, що Україна збила російський «Кинджал» за допомогою Patriot

У Міноборони США офіційно підтвердили, що українські військові збили російську ракету «Кинджал», яку москва називає гіперзвуковою, за допомогою зенітно-ракетного комплексу Patriot.

Про це заявив речник Пентагону бригадний генерал Патрик Райдер, передає CNN.

“Я можу підтвердити, що вони збили російську ракету, застосувавши систему протиракетної оборони Patriot. Як ви знаєте, ця система є частиною ширшого спектра засобів протиповітряної оборони, які Сполучені Штати та міжнародна спільнота надали Україні”, — сказав Райдер.

Речник Пентагону додав, що США та їхні партнери продовжуватимуть нарощувати засоби ППО наземного базування та боєприпаси, “щоб допомогти Україні контролювати своє суверенне небо та захистити своїх громадян від росії”.

За словами джерела видання, перехоплення, здійснене Україною, продемонструвало цю здатність у реальному світі. Це важливо з кількох причин. Так, президент росії володимир путін публічно вихваляв можливості російської зброї, яку називав гіперзвуковою, заявляючи, що вона здатна подолати всі наявні системи ППО.

Окрім того, до минулого тижня розрахунок росії полягав у тому, що якби вона використала таку ракету як «Кинджал», то все, по чому вона стріляла б, неодмінно було б уражено. Однак збиття «Кинджала» поставило цей розрахунок під сумнів.

Реклама

Залишити коментар