За минулу добу працівники поліції Буковини задокументували чотири випадки незаконного заволодіння коштами громадян шляхом обману. За цими фактами правоохоронці розпочали кримінальні провадження.
Про це повідомляє відділ комунікації поліції Чернівецької області.
9 травня, на спецлінію «102» звернулася 29-річна жителька Топорівської громади, яка стала жертвою шахрайства. Жінка розповіла поліціянтам, що їй зателефонував невідомий. Співрозмовник назвався працівником служби безпеки банку та запропонував допомогу у захисті коштів. Буковинка довірилась та надала псевдобанкіру дані своєї банківської картки, з якої надалі зникло понад 59 тисяч гривень.
За такою ж схемою аферисти ошукали 62-річну жительку Ванчиковецької громади. Пенсіонерка назвала, нібито співробітнику банку, CVV-код своєї картки, в результаті чого з неї було списано понад 33 тисячі гривень.
Ще однією жертвою онлайн-шахрайства став 46-річний житель села Рідківці. Чоловік повідомив правоохоронцям, що у телефонній розмові зі співробітником фінансової установи дізнався про проблеми з картковим рахунком. Буковинець довірився псевдобанкіру та під приводом розблокування картки власноруч перерахував 11 500 гривень на рахунок аферистів.
Також з заявою про шахрайство до поліції звернувся 57-річний житель міста Вижниця. Заявник повідомив поліціянтам, що в одному месенджері побачив оголошення про можливість отримання фінансової допомоги. Чоловік перейшов за фішинговим посиланням та ввів реквізити своєї банківської картки, з рахунку якого, надалі зникло понад 10 тисяч гривень.
Відомості про вказані факти поліціянти внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Проводяться досудові розслідування.
Правоохоронці нагадують громадянам, що за жодних обставин не розголошуйте свої персональні дані, до яких належать:
– термін дії пластикової картки;
– PIN-код;
– слово-пароль;
– cvv/cvv2 коди.
А також не перераховуйте кошти на невідомі рахунки.