Україна може заборонити весь імпорт із Молдови у відповідь на рішення щодо української агропродукції

В уряді України готують заборону всього імпорту з Молдови у відповідь на обмеження, які молдовська сторона планує запровадити до експорту української агропродукції.

Про це 6 травня заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства — торговий представник України Тарас Качка в коментарі «Європейській правді».

“Ми повідомили Кишинів — будь-яке обмеження з боку Молдови буде вважатися вкрай недружнім кроком і потягне за собою невідкладну заборону всього імпорту з Молдови“, — зазначив він.

За словами посадовця, введення такої заборони вже погоджене та запущене у підготовку.

Згідно з даними Національного бюро статистики Молдови, Україна у 2022 році опинилася на другому місці, куди найбільше товарів експортувала молдовська сторона. Це 16,6% від загального експорту. Найбільше Молдова експортувала до Румунії (28,6%).

Міністерство аграрної політики України 6 травня повідомило, що Україна незгодна з рішенням Молдови ввести тимчасові обмеження на імпорт зернових та олійних культур з України. Міністр аграрної політики та продовольства України Сольський вирушив до Молдови після заяв молдовської сторони про намір тимчасово вжити заходів щодо імпорту зернових та олійних культур з України, як це раніше зробили деякі країни ЄС. 

Міністр висловив незгоду з таким рішенням і наголосив, що підстави для нього незрозумілі, оскільки Україна не імпортує ці культури до Молдови. 

Міністр сільського господарства Молдови Володимир Боля запевнив, що транзит української агропродукції через Молдову здійснюватиметься в повному обсязі, пише Мінагро.

Схоже, наразі спільного рішення немає — в міністерстві повідомили, що переговори триватимуть. 

Реклама

Залишити коментар