Арсен Аваков запускає проєкт щодо системи моніторингу навколишньої ситуації у зоні бойових дій

Про це Аваков повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Це система індивідуального відеомоніторингу, яка дозволяє бійцю в окопі або на опорному спостережному пункті контролювати обстановку та вести моніторинг околиць, не піднімаючись над бруствером — що суттєво знижує ризики та захищає життя солдата.

Ідея прийшла з фронту і була реалізована нашими українськими інженерами максимально швидко, з урахуванням побажань військових-практиків.

Що являє собою розробка:

Це герметичний ударостійкий кейс, в якому знаходиться екран з автоматичним перемиканням денного та нічного режимів та акумуляторна батарея, заряду якої вистачає на 48 годин автономної роботи. Час повної зарядки акумулятора 4-5 годин. Батарея заряджається від мережі, пауербанку, сонячної батареї або польової мікроелектростанції — їх виробництво ми нещодавно запустили і вони чудово себе показують на передовій.

Пристрій укомплектований відеокамерою, яка може бути винесена на 10-20 м від окопу, має денний та нічний режими.

Пристрій укомплектований відеокамерою, яка може бути винесена на 10-20 м від окопу, має денний та нічний режими. Камера зовнішня, герметична, з кутом огляду 80 градусів та інфрачервоним підсвічуванням до 30 м.

Камера пропонується у двох модифікаціях. До пристрою може бути підключений пристрій нічного бачення.

В комплекті є робочі та запасні кабелі, набір для ремонту та навіть розчин для очищення екрана.

Весь комплект обладнання поміщається в спеціальний невеликий тактичний рюкзак, який можна носити на плечі або як кишеню до основного рюкзака бійця.

Таким чином, наш боєць отримує можливість не висовуватися над бруствером, а вести ефективний моніторинг, перебуваючи в окопі або бліндажі на відстані 10-20 м від камери — в значно більш захищеній позиції, спостерігаючи за діями противника.

Виробництво пристрою я запустив за власні кошти — перша сотня комплектів запущена в роботу та забезпечена комплектуючими, а перші зразки вже на фронті.

Спочатку пристрої отримають ті підрозділи, з якими ми перебуваємо в постійному контакті та специфіка військової роботи яких передбачає необхідність таких пристроїв — звідки і прийшла сама ідея.

Також Аваков залишив контакти для зв’язку:

Денис тел. +38 095 739 53 80

Телеграм @infra_red777

Реклама

Залишити коментар