Велика Британія вже передала Україні боєприпаси зі збідненим ураном

Молодший міністр оборони Великої Британії Джеймс Гіппі заявив, що його країна вже відправила в Україну тисячі боєприпасів до танків Challenger 2, зокрема зі збідненим ураном.

Про це він сказав у відповідь на письмові запити від члена Палати громад від шотландської партії «Альба» Кенні Макаскілла.

Гіппі зазначив, що з міркувань безпеки не буде коментувати показники використання українцями наданих боєприпасів. Він додав, що танки Challenger 2 та снаряди зі збідненим ураном тепер перебувають під контролем Збройних сил України.

За словами Гіппі, британське Міністерство оборони не проводить моніторинг місць, де саме українські війська застосовують боєприпаси зі збідненим ураном. 

Після цих заяв посольство росії у Лондоні заявило, що Велика Британія «не зможе уникнути відповідальності за наслідки застосування в Україні снарядів зі збідненим ураном, які були передані ЗСУ». Про це написав російський пропагандистський ресурс ТАСС.

Збіднений уран — це матеріал, який залишається після видалення більшої частини високорадіоактивної форми урану з природної уранової руди. Збіднений уран використовується для броні танків, бронебійних куль, а також як обважнювачі для балансування літаків. Боєприпаси зі збідненим ураном уперше використали під час війни у Перській затоці в 1991 році.

Водночас він є токсичним і може становити загрозу для здоров’я людини, якщо потрапить в організм. Коли снаряд зі збідненим ураном влучає в ціль і розривається, дрібні частинки урану можуть вдихатися або проковтуватися військовими, які, зокрема, перебувають в ураженому транспорті.

Реклама

Залишити коментар