Німеччина заявила, що ще не час приймати Україну до НАТО

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що для НАТО ще не настав час ухвалювати рішення щодо членства України. У Польщі відповіли, що якби Німеччина не затягувала вступ України до Альянсу, зараз би не було війни.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Пьотр Вавжик.

Борис Пісторіус казав, що варіант вступу України до НАТО зараз не можна серйозно обговорювати через повномасштабну війну: “Двері відчинені, але зараз не час це вирішувати“.

Міністр оборони Німеччини зазначив, що НАТО має «ретельно» зважувати будь-які кроки щодо включення України до Альянсу.

“Вирішувати треба з холодною головою і гарячим серцем, а не навпаки”, — сказав він.

У відповідь Вавжик заявив, що якби Німеччина не намагалася затягнути вступ України та запросила приєднатися до Альянсу ще багато років тому, сьогодні в Україні не було б війни.

“Питання, коли буде час на ці “холодні голови”? Через п’ять, десять чи тридцять років після війни?” — сказав він.

Він додав, що Польща виступає за якнайшвидше набуття Україною членства в НАТО, оскільки це буде гарантією безпеки не лише для України та Польщі, а й для всього регіону. На думку Вавжика, висловлена ​​німецьким міністром позиція може фактично відстрочити вступ України, оскільки при ухваленні рішення потрібна одностайність.

20 квітня генсек НАТО Єнс Столтенберг приїздив із візитом до Києва, де заявив, що Україна за правом має місце в Альянсі і з часом підтримка інших країн допоможе зробити це можливим. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, відомий проросійською позицією, відповів на це коротким:“Що?!”

Реклама

Залишити коментар