Болгарія тимчасово заборонила імпорт продуктів харчування з України

Болгарія запроваджує тимчасову заборону на імпорт продуктів харчування з України, за винятком транзитних товарів.

Про це заявив прем’єр-міністр країни Гилиб Донєв.

За його словами, “за останній рік, попри наміри, значний обсяг продуктів харчування залишився в країні та порушив продовольчі ланцюжки”.

Він зазначив, що якщо тенденція збережеться чи посилиться, не виключено, що наслідки для болгарського бізнесу будуть дуже важкими.

“Ми змушені вжити цього національного заходу, тому що європейські органи все ще розглядають адекватний захід. Ми розраховуємо на те, що Брюссель почує та зрозуміє позиції Болгарії, Польщі, Чехії та Словаччини. Ми солідарні з Україною, але банкрутство болгарських фермерів нічим не сприяє їй”, — заявив прем’єр.

Як повідомлялося, 15 квітня Польща заборонила ввезення зерна з України. Польські аграрії протягом кількох місяців протестували проти перевезення через Польщу в треті країни української агропродукції. Вони заявляли, що значна частина українського зерна не вирушає транзитом далі, а осідає в Польщі, створюючи дисбаланс на польських ринках і знижуючи ціни на продукцію польських фермерів.

Пізніше про тимчасову заборону на імпорт зернових та олійних культур, а також деяких інших сільськогосподарських продуктів із України заявили Угорщина та Словаччина.

Представниця Єврокомісії з питань сільського господарства і торгівлі Міріам Гарсія Феррер заявила, що ЄС виступає проти такої заборони.

18 квітня Мінагрополітики повідомило, що Україна та Польща домовились відновити транзит українського зерна.

Реклама

Залишити коментар