ЄС наклав санкції на ПВК “Вагнер” і частину медіаімперії Пріґожина

Європейський Союз додав приватну військову компанію “Вагнер” і російське інформаційне агентство “ФАН”, пов’язані з кремлівським олігархом Євґєнієм Пріґожиним, до санкційного списку.

Інформація про це з’явилась у четвер в Офіційному журналі ЄС.

Як зазначається в рішенні ЄС, ПВК “Вагнер” стоїть за атаками на українські міста Соледар і Бахмут у січні 2023 року та бере активну участь у російській агресивній війні проти України.

“Таким чином, група “Вагнера” несе відповідальність за матеріальну підтримку дій, які підривають і загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України”, – йдеться в тексті рішення.

Своєю чергою РІА “ФАН”, зареєстроване в Санкт-Петербурзі, входить до складу “Патриот Медиа Груп” – російської медіаорганізації, опікунську раду якої очолює Пріґожин.

Зазначається, що РІА “ФАН” займається пропагандою та дезінформацією про агресивну війну росії проти України, називає її місією зупинити “українських нацистів” і рекламу дії ПВК “Вагнер”.

“Таким чином, РІА “ФАН” матеріально підтримує дії та політику, які підривають і загрожують територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України”, – вказують у ЄС.

Реклама

Залишити коментар