Місцеві субсидії допомогли б чернівчанам та врятували би комунальні підприємства. Якби влада їх запровадила

Необґрунтоване підвищення тарифів на комунальні послуги – це не ті “ефективні рішення”, які обіцяла влада чернівчанам. Таку думку висловив у програмі “Постфактум” народний депутат двох скликань Максим Бурбак.

Політик нагадав Чернівецькій владі:

“Ви колись (а вже половина вашої каденції минула),  станете такими ж “папєрєдніками”, на яких досі киваєте. І тоді на вас будуть кивати. Це вам “мінус”, що за 2,5 роки вашої каденції, ви не змогли навести обіцяний лад у громаді, досі розповідаючи чернівчанам про те, що хтось вам щось не дає. У вас зараз абсолютна влада у Чернівцях. У вас абсолютна більшість у міськраді, коли колишні опоненти вже з’єдналися в політичному екстазі. Ви маєте всі важелі впливу. Маєте великий бюджет, який зараз доповнюється – понад 300 млн грн минулого року від зарплат наших військових. Керуйте, наводьте лад. А не знову звітуйте, що витекло десь там на 70 мільйонів води і тому тариф треба збільшувати”.

Екс-нардеп також нагадав владникам слова з їх передвиборчої програми, як вони казали, що треба навести лад з комунальними підприємствами, і це не дасть збільшувати тарифи, а навпаки, суттєво їх зменшить:

“А тепер що я чую? Ви кожен раз готуєте громаду до підняття тарифів. І тепер киваєте на центральну владу. 

Шановні чернівчани! Хочу вам нагадати, що минулого року підняли тариф на вивезення сміття – суттєво збільшили, подякуйте за це міській владі. 

А тепер з 1 квітня, я вважав, що це жарт, але ні,  управлінська компанія “Містосервіс”, яка є монополістом і монстром, тому що об’єднала 7 жрепів, і обслуговує 17 тисяч помешкань чернівчан, просто поставила мешканців перед фактом, що вони змушені підняти тариф. Ба більше, після пресконференції очільника “Водоканалу”, я зрозумів, що нас готують до збільшення тарифу і на воду. Що ще будете збільшувати? Які ще тарифи?

Влада вдає, що не почула нас, а ми насправді, під час ефірів ТВА не огульно критикуємо, а говоримо очевидні речі.

Що маючи таке перевиконання бюджету, можна би було запровадити систему місцевих субсидій. На все комірне! На все! На послуги управлінських компаній, на вивезення сміття… Адже кожне комунальне підприємство звітує, що чернівчани їм заборгували. Так вони будуть більше боргувати, бо зараз грошей немає в людей. 

А через систему місцевих субсидій, по-перше, можна допомогти комунальним підприємствам. А по-друге, найважливіше, допомогти соціально вразливим верствам населення. І ви через перевиконання бюджету просто проведіть цільовою допомогою чернівчанам, і воно пройде до ваших комунальних підприємств. До наших комунальних підприємств. Чому таке просте питання не можна вирішити? На жаль, питання місцевих субсидій навіть не розглядається місцевою владою, переймаючись тільки тим, що принесе швидку популярність і як вони думають – дасть їм голоси на наступних виборах.

Дорога чернівецька влада! Раз ви так піклуєтеся про свої майбутні вибори, то ось з цим підіть до чернівчан, з запровадженням місцевих субсидій. Будете розказувати виборцям, як ви врятували їхні сім’ї від зубожіння. Робіть! 

Реклама

Коментарі:

Залишити коментар