ВООЗ випустила нові рекомендації щодо вакцинації проти COVID-19

Всесвітня організація охорони здоров’я оновила рекомендації щодо вакцинації від коронавірусу. Це стосується бустерного щеплення.

У вівторок консультативна група ВООЗ опублікувала нові рекомендації використання вакцин проти COVID-19.

Зміни були зроблені після врахування імунітету, який багато людей виробили через вакцинацію або інфекцію.

Переглянуті рекомендації включають три рівні класифікації — високий, середній і низький. Рівень групи визначає її місце в списку пріоритетів вакцинації.

До «високопріоритетної» групи входять медичні працівники, люди похилого віку, люди з хронічними захворюваннями, такими як діабет і хвороби серця, люди з ослабленою імунною системою та вагітні жінки.

Експерти рекомендують, щоб люди цієї групи отримували додаткову планову ревакцинацію через шість або 12 місяців після останньої вакцинації.

До групи «середнього пріоритету» входять здорові дорослі віком до 60 років, а також діти та молоді люди з основними захворюваннями. Особам у цій групі рекомендовано отримати лише першу серію ревакцинацій. Експерти кажуть, що додаткові бустери безпечні, але вони відзначають, що користь для здоров’я людей від їх прийому є «порівняно низькою».

Групу «низького пріоритету» становлять здорові діти та підлітки. Експерти кажуть, що залишать рішення про вакцинацію цієї групи на розсуд кожної країни.

Вони кажуть, що переваги для здоров’я населення, отримані від вакцинації цієї групи, «порівняно набагато нижчі», ніж ті, що отримані від вакцинації дітей проти кору та інших хвороб.

Консультативна група каже, що країни не повинні йти на компроміс щодо надання планових щеплень для «високопріоритетної» групи.

Реклама

Залишити коментар