Україна вимагає негайно скликати Радбез ООН через наміри рф розмістити ядерну зброю в Білорусі

Міністерство закордонних справ України відреагувало на наміри росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі. Українська сторона закликає міжнародну спільноту протидіяти рф та вимагає негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.

Про це йдеться в заяві МЗС.

“Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї. Вимагаємо негайно скликати з цією метою позачергове засідання Ради Безпеки ООН“, — зазначили в МЗС.

Також Україна звернулася до держав «Великої сімки» та Європейського Союзу з закликом попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі, якщо вона погодиться прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від росії.

“Україна закликає всіх членів світового співтовариства довести до злочинного путінського режиму категоричну неприйнятність його чергових ядерних провокацій та вжити рішучі заходи з метою ефективного стримування та запобігання будь-якій можливості застосування державою-агресором ядерної зброї“, — йдеться в заяві МЗС.

Також українське МЗС закликало білоруське суспільство не допустити розміщення на території Білорусі ядерної зброї всупереч її зобов’язанням за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї, що «ще більше перетворить цю країну на заручника кремля та матиме катастрофічні наслідки для її майбутнього».

МЗС України наголосило, що наміри росії є «черговим провокативним кроком злочинного путінського режиму», що підриває архітектуру ядерного роззброєння та систему міжнародної безпеки загалом. Тому світ має об’єднатися проти того, «хто ставить під загрозу майбутнє людської цивілізації», додали в МЗС.

Реклама

Залишити коментар