В Угорщині заявили, що не підтримують вступу України в ЄС, поки «угорські школи на Закарпатті в небезпеці»

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що його країна не може підтримувати євроатлантичну і європейську інтеграцію України, поки «угорські школи на Закарпатті перебувають у небезпеці».

Про це повідомив Золтан Ковач — державний секретар Угорщини, відповідальний за міжнародні комунікації.

На зустрічі з помічницею комісара ООН з прав людини Ілзе Брандс Керіс Сійярто заявив, що поки 1300 угорських шкіл і дитсадків приймають дітей і учнів-біженців з України, 99 угорських початкових і середніх шкіл в Україні «опинилися під загрозою закриття» через український закон про освіту.

Відносини між Україною та Угорщиною загострились у 2017 році, коли Верховна Рада ухвалила закон про освіту. Він визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах.

Низка країн, зокрема Угорщина, розкритикували закон через те, що він нібито обмежує права національних меншин. На тлі загострення напруження між країнами Угорщина продовжувала наполягати на тому, що блокуватиме зближення України з ЄС і НАТО, допоки угорській громаді в Україні не повернуть її мовні та освітні права, які, на її думку, були порушені після ухвалення нового українського освітнього та мовного законодавства.

У січні 2022 року міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що якщо Україна не відмовиться від своєї політики порушення прав угорської меншини, це серйозно обмежить її підтримку з боку Угорщини у разі російської агресії.

Утім у травні 2022-го посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто заявив, що його країна не планує блокувати процес вступу України в НАТО та Європейський Союз.

Реклама

Залишити коментар